środa, 23 lipca 2014

Cechy mapy

Stężenie czyli zawartość mapy w mapie.

Prawo nr 1: wraz ze wzrostem kategorii (TF, TP, TU, TZ) zawartość mapy w mapie maleje w postępie geometrycznym.

Trasa Familijna - 100% mapy w mapie, dodatkowo mogą pojawiać się wstążeczki na drzewach wzdłuż trasy.

TP (dla poczatkujących) - w wyjątkowych przypadkach stuprocentowa zawartość mapy w mapie, najczęściej jednak z lekka powygryzana; całość, przy umiarkowanym wysiłku, daje się złożyć do kupy. Nie jest to jednak równoważne z możliwością bezbłędnego trafienia w wybrane miejsce:-(

TU (dla średniozaawansowanych) - znacząco spada stężenie. Gdzieniegdzie pojawiają się fragmenty mapy, są jednak poobracane, przemieszane, czasem (o zgrozo!) zlustrowane. Ocalałe fragmenty mapy bywają pozbawione połowy treści, co często czyni je bezużytecznymi. Mimo tych utrudnień, ponad połowa użytkowników map jest w stanie je uzupełnić i uporządkować. Pewien odsetek tych osób jest nawet w stanie trafić w wybrane miejsce. Na ogół są to osobniki bądź o wielkiej wyobraźni, bądź o nadludzkiej sile nóg.

TZ (dla zaawansowanych) - tu ideałem jest rozdanie użytkownikom białych kartek, ale ponieważ zakazuje tego regulamin, gdzieniegdzie muszą pojawić się znaczki charakterystyczne dla map. Są to niewielkie fragmenty dróg, bezładnie rozrzucone na białym tle (lub dla utrudnienia na tle wzorzystym); poziomice, najlepiej zlustrowane, obrócone, a dla utrudnienia z całkiem innej mapy; cieki wodne, w porze suchej zaznaczone jako potężne rzeki, w porze mokrej jako suche rowy itp., itp. Chodzą słuchy, że kiedyś widziano osobnika, któremu udało się zrekonstruować mapę. Być może jednak jest to kolejna "urban legend". Pomimo tych utrudnień, większość użytkowników dociera ze startu na metę. Zawdzięczają to jednak wieloletniej praktyce oraz specyficznie rozwiniętemu zmysłowi orientacji. Ważną cechą TZ-towca jest także rozwinięta łydka oraz wielkie samozaparcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz